Dan botaničke ilustracije i umjetnosti

Dan botaničke ilustracije i umjetnosti '  program je koji se održao 27.05.2017. u prostorima Botaničkog vrta PMF-a i galerije 'Laval Nugent'  u gradu Zagrebu .
Program je za cilj imao educirati javnost o karakteristikama i nedostatku informacija botaničke ilustracije na području Hrvatske te ujedno ukazati na nedostatak botaničkih ilustratora.
Educiranje o botaničkoj ilustraciji odvijalo se na svim obrazovnim razinama.
Na osnovnoškolskoj razini, OŠ Braće Radića Pakrac projektnom nastavom  izradila je knjigu botaničke ilustracije popraćenom herbarijem pod mentorstvom Manuele Papić i Nikoline Zanetti.
Na srednjoškolskoj razini  bile su organizirane likovne radionice za učenike Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna u Zagrebu  pod vodstvom mag.Ivana Oštarčevića .
Akademska razina sudjelovala je u likovnoj koloniji  koja je rezultirala izradom 'Prve hrvatske knjige botaničke ilustracije mladih autora'.
Predavanje na temu botaničke ilustracije vodili su predavači dr.Frano Dulibić , redovni profesor odsjeka Povijesti umjetnosti na Filozofskom fakultetu grada Zagreba te dr.Hans Walter Lack, predavač na Freie Universität Berlin, voditelj Botaničkog Vrta i Botaničkog muzeja pri istom sveučilištu i vodeći stručnjak na području botaničke ilustracije.

Organizatori:
bashART (mag.edu.Nikolina Zanetti  i mag.pov.um.  Ivona Pavković)
mag.edu. Ivan Oštarčević

Suradnici:
Botanički vrt PMF-a
Udruga za promicanje alternativne kulture

Fotografije pogledajte u našoj galeriji i na stranici bashART.

objavio: Vlatka Bakarić NIKOLINA ZANETTI   datum: 8. 6. 2017.

« Srpanj 2017 »