Što je Vijeće učenika?

laugh— U školi se osniva Vijeće učenika koje čine predstavnici učenika svakog razrednog odjela.

wink— Predstavnik učenika za Vijeće učenika bira se na satu razrednika.

cheeky —Predstavnik Vijeća učenika sudjeluje u radu tijela škole kada se odlučuje o pravima i obvezama učenika, bez prava odlučivanja.

Vijeće učenika:

- —promiče interese učenika i predlaže mjere za poboljšanje prava i interesa učenika

- —daje sugestije glede provedbe izleta i ekskurzija

- —daje prijedloge pri provedbi kućnoga reda

- raspravlja o rezultatima odgojno-obrazovnog rada i daje prijedloge za njegovo unapređenje

- —daje pritužbe ravnatelju Škole, Učiteljskom vijeću i Školskom odboru glede statusa i položaja učenika i poslovanja Škole

raspravlja i daje prijedloge i o drugim pitanjima važnim za prava , obveze i interese učenika

( Statut Osnovne škole braće Radića Pakrac )
Sastanak predstavnika školskih Vijeća učenika

Predstavnik Vijeća učenika naše škole, Petar Kosinc ( 8.b ), sudjelovao je na prvom sastanku Županijskog vijeća učenika na kojem se birao njihov predstavnik. Sastanak se održao u Velikoj županijskoj vijećnici u Požegi 2. prosinca 2014. godine u 13 sati.

Stvaranje Etičkog kodeksa učenika

Članovi Vijeća učenika sudjelovali su 19. veljače 2015. godine u radionici u kojoj smo odredili pravila ponašanja učenika, njihova prava i dužnosti koji će poslužiti kao osnova za izradu našeg prvog Etičkog kodeksa učenika.

Uskoro ćemo objaviti Etički kodeks učenika te će ga naš predstavnik, učenik 8.b razreda - Petar Kosinc, prikazati na Učiteljskom vijeću te Vijeću roditelja.

Zahvaljujem svim učenicima na trudu i vremenu koji su uložili u stvaranje ovog dokumenta.

Etički kodeks učenika OŠ braće Radića Pakrac

Članovi Vijeća učenika izglasali su na sastanku Vijeća učenika  28.travnja 2015. godine Etički kodeks učenika Osnovne škole braće Radića Pakrac.

Članovi Vijeća učenika upoznat će učenike svojih razreda sa novim pravilnikom. Naš predstavnik Vijeća, Petar Kosinc, predstavio je Etički kodeks na jučerašnjem sastanku Vijeća roditelja, a predstavit će ga i na Učiteljskom vijeću u svibnju.

Zahvaljujem svim učenicima koji su pomogli u stvaranju ovog dokumenta, učeniku Petru Kosincu što je tako hrabro izašao pred roditelje i učitelje sa prezentacijom te učenici Heleni Szabo na velikom uloženom trudu oko izrade plakata kako bi se svi učenici upoznali i podsjetili na odredbe ovog dokumenta.

yes

Priloženi dokumenti: