„Škola bi trebala biti

najbolja zabava u gradu“

Peter Kline

Ove  godine našu školu polazi  597 učenika u 37 razrednih odjela, 19 odjela u razrednoj nastavi, 16 u predmetnoj nastavi i 2 poesbna razredna odjela. I ove školske godine organizirana je cjelodnevna nastava u  jednom razrednom odjelu  produženog boravka za učenike prvog razreda.

Nastava se provodi u matičnoj školi u Pakracu u jednoj smjeni i 3 područne škole. U PŠ Donja Obrijež i PŠ Badljevina nastava je organizirana u kombiniranim razrednim odjelima.

O učenicima i školskom okruženju brine 85 djelatnika: 21 učitelj razredne nastave, 36 učitelja predmetne nastave, defektologinja, psihologinja, pedagoginja, knjižničarka, tajnica, računovotkinja, 14 djelatnika tehničke službe, 7 pomoćnika u nastavi te ravnateljica. Svi zajedno brinu, ne samo o ljepoti školskog prostora, već i o ljepoti ozračja koje vlada u školi. Iz godine u godinu nastojimo poboljšavati izgled i opremljenost škole tako da bude ugodno mjesto rada u koje se s radošću dolazi.

Ativno učenje, stvaranje okružja u kojem se učenici susreću s prirodom, njegovanje rada rukama, poticanje čitanja i motivacije za čitanje, osluškivanje učeničkih potreba i interesa, briga o učenicima koji mogu i žele više, naši su prioriteti. To ostvarujemo integriranom nastavom, razrednim projektima, školskim projektima i Erasmus projektima. Učenicima koji mogu i žele više nudimo obogaćeni program aktivnosti kojima potičemo njihove talente, vještine i interese u bavljenju različitim aktivnostima.

Provedbom Erasmus + projekata jačamo suradnju s europskim školama kao i europsku dimenziju naše škole  tragajući i pronalazeći suvremene i današnjim učenicima primjenjive načine rada. Od prošle školske godine dobitnici smo Erasmus akreditacije i oznake eTwinning škole. To znači da smo prepoznati kao inspirativni model drugim školama te pridonosimo nastojanju da iz naše škole izađu bolji učenici, bolji ljudi, bolji i aktivniji građani.

Svake školske godine učenici sudjeluju na svim natjecanjima  znanja i sposobnosti koje organizira Agencija za odgoj i obrazovanje te ostvaruju i iznimnu uspješnost .

Škola je dio našega grada i dio šire zajednice te je širom otvorila vrata suradnje s ostalim ustanovama u gradu i tako stvorila mnoga partnerstva. Svojim programima i aktivnostima nastojimo oplemeniti  i obogatiti  život zajednice u kojoj djelujemo.

Cilj nam je da naša škola bude škola koju svi volimo, škola u kojoj nema neuspjeha, koju će svako dijete napustiti s prepoznatim i razvijenim sposobnostima, vještinama i talentima koji će im omogućiti uspješan nastavak školovanja.

Svojim radom, entuzijazmom i ljubavlju nastojimo stvarati  školu kao mjesto učenja, druženja i zabave.

Ravnateljica:

mr. Sanja Delač