Učenici sedmih razreda sudjelovali u preventivnom projektu "ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASILJA"

U srijedu 11. lipnja na Omanovcu organizirali smo izlet za učenike sedmih razreda na kojem smo realizirali treću komponentu preventivnog projekta „ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASILJA“ .

Učenici su se aktivno uključili u sve komponente ovog projekta, a najzanimljiviji je dio bio na Omanovcu. Dan je počeo radno sa kvizom za sve učenike koji je vodio načelnik PP Pakrac Mario Pjerabon. Zamjenica gradonačelnika Anamarija Blažević je objavila koji literarni radovi na temu „Živim život bez nasilja“ su nagrađeni i podijelila nagrade. Najuspješniji literarni rad učenice 7. c razreda Katarine Hrešić bit će poslan u Zagreb i ulazi u krug najboljih radova na državnoj razini. Nakon toga učenici su izabrali sportove u kojima su sudjelovali s porukom „Igram igre bez nasilja“, dok je jedna grupa učenica s psihologinjom izradila plakat.  Sve aktivnosti su pratili predstavnici medija, Radio Daruvar je prenosio vijesti o događanjima s Omanovca. Zahvaljujemo se Studencu Lipik na donaciji sokova i vode za sve sudionike aktivnosti.

Ove školske godine u našoj županiji odabrana je naša škola za provođenje preventivnog projekta „ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASILJA“  u suradnji s PU Požega. Projekt uključuje tri komponente, od kojih smo 6. svibnja održali interaktivno predavanje s radionicom za učenike sedmih razreda i nakon toga su gledali predstavu „Nasilje, za nasilje nema opravdanja“.

Cilj ovog projekta je osvještavanje učenika o problemu nasilja u društvu i obitelji, te poticanje na aktivnije uključivanje učenika u proces razumijevanja i življenja po modelu „zajednice koja brine“.

objavio: Nataša Major   datum: 16. 6. 2014.