NATJECANJE ENGLESKOG JEZIKA U SPELLINGU I UVJERLJIVOM GOVORENJU

25.01.2016. u 17:00 h održano je NATJECANJE ENGLESKOG JEZIKA U SPELLINGU I UVJERLJIVOM GOVORENJU.

U žiriju natjecanja bile su nastavnice: Maja Zorić, Lejla Skalnik i Ivana Roksandić. Nastavnicama sam postavila par pitanja na koja su odgovorile.

1. Jeste li sretni što se ovoliki broj djece prijavio na natjecanje?

Ove godine na natjecanje se prijavilo nešto manje djece nego prije 2 godine, ali mi smo ustrajali u tome da se natjecanje održi.

2.Od koliko i kojih dijelova se sastoji natjecanje?

Natjecanje se sastoji od 2 dijela. Prvi dio  je spelling tj. slovkanje , a drugi dio je uvjerljivo govorenje.

3. Kako vam se sviđa to kako su djeca odradila posao?

Učenici su se pripremili za natjecanje, ozbiljno su shvatili svoj zadatak i zadovoljni smo kako su to odradili.

4. Možemo li znati broj djece ?

Na natjecanju je sudjelovalo oko 40-tak djece

5.Kako ste ocjenjivali djecu na ovom natjecanju?

U kategoriji spelovanja pobijedio je onaj tko je sve riječi slovkao bez greške, a u kategoriji uvjerljivog govorenja pazili smo na više segmenata, kao što su: govor tijela, uvjerljivost govornika, upotreba jezika, gramatika i sl.

6.Koliko je djece iz 5. i 6. razreda?

Ove godine većina učenika su bili učenici 5. i 6. razreda.

7.Što je ljude navuklo da osmisle i ostvare ovo natjecanje?

Cilj ovog natjecanja je zabaviti se i naučiti strani jezik još bolje.

8.Kolike su šanse da s našim pobjednikom pobijedimo i na državnom?

Svi natjecatelji imaju podjednake šanse, stoga treba misliti pozitivno i dati sve od sebe da bi rezultat bio što bolji.

9.Jeste li zadovoljni s našim pobjednikom?

Pobjednika je četvero, dvoje iz svake kategorije, svima želimo da budu što bolji, a mi smo zadovoljni cjelokupnim natjecanjem i pohvaljujemo sve učenike koji su sudjelovali.

To su bila sva pitanja, a na natjecanju nas je posjetila i naša draga ravnateljica Sanja Delač koja je svakog učenika pohvalila pljeskom. Po njenom osmijehu znamo da je zadovoljna i da je natjecanje proteklo dobro. Naši pobjednici u spellingu tj. slovkanju riječi su Franko Kelemen iz 8.d i maleni Marko Barać iz 5.d, svima je jako drago jer su pobjednici učenici iz 5. i 8. razreda, a u uvjerljivom govorenju su pobjednici Fran Miletić iz 6.a i Svea Anušić iz 7.b

Natjecatelji u spellingu su :

Franko Kelemen, Karla Ivanović, Sabina Bencištadler, Dominik Žulj, Dorotea Mateš, Sebastian Sić, Fran Ivoševic, Fran Miletić, Niko Čilić, Tea Major,Antun Šustić, Marko Barać, Erin Lepka, Mateja Mladić, Svea Anušić, Kristijan Ilinović, Marin Čakarić, Matej Manceta i Kristian Šimek

A u uvjerljivom govorenju :

Nina Babojelić, Fran Miletić, Mateo Kadežabek, Svea Anušić, Andrej Kajzogaj, Domagoj Recc, Martina Pejić, Tinea Rajšić i Dorotea Tomić.

Bilo je zadovoljstvo biti na tom natjecanju, svi su se zabavljali i nije bitno da li si pobjednik, bitno je da si sudjelovao.

Hvala na pozornosti

Napisala: Ana Prodanović 6.B

objavio: Vlatka Bakarić Ana Prodanović   datum: 26. 1. 2016.

Ovaj tjedan: 2044