Svea Anušić osvojila 2. mjesto na nacionalnom natjecanju "English in Action"

Učenici naše škole, Marko Barać s mentoricom Ivanom Roksandić te Franko Kelemen, Fran Miletić i  Svea Anušić s mentoricom Lejlom Skalnik, sudjelovali su na nacionalnom natjecanju „English in Action“ u organizaciji UMNA-e ( Udruge za promicanje multimedijske nastave) koje je održano u Zagrebu 11. i 12. ožujka.

Održava se petu godinu zaredom i svake se godine broj sudionika povećava . Prisutne su bile škole, kako iz naše županije, tako i iz svih dijelova Republike Hrvatske, te iz Bosne i Hercegovine. Cilj je ovoga natjecanja promicanje interesa mladih za vježbanje i korištenje engleskog jezika kako bi komunicirali i opisali svijet koji ih okružuje uz analizu njima bliskih tema.

Natjecanje se uvelike razlikuje od ostalih jer se ne temelji na faktografiji i pisanom obliku testiranja, već je naglasak na kreativnoj uporabi jezika u govoru, debati, dramskom prikazu i filmu čime primjena jezika dolazi na višu razinu. Na kraju, razvoj samopouzdanja za tečno govorenje stranog jezika jednako je važan kao i učenje gramatike i vokabulara. Učenici Franko Kelemen i Marko Barać sudjelovali su u kategoriji Spelling Bee ( Slovkanje), dok su Fran Miletić i Svea Anušić bili sudionici u kategoriji Persuasive Speaking ( Uvjerljivo govorenje). Naša Svea  sa svojom debatnom grupom osvojila je izvrsno drugo mjesto što je veliki uspjeh obzirom na mnogobrojnu konkurenciju.

Iskrene čestitke učenicima koji su smogli hrabrosti stati pred učenike, učitelje i komisiju te biti sudionici ovog kreativnog natjecanja.

objavio: Lejla Skalnik   datum: 14. 3. 2016.

Ovaj tjedan: 2037