Večer naših zvijezda

Svako ljudsko biće na ovom planetu je talent, svatko je nadaren za nešto, samo to treba otkriti.

Postoje i oni koji imaju više talenata. Svi znate da postoje vrhunski sportaši, glumci, glazbenici  kojima se mnogi dive i kažu: „ Da mi je barem biti kao on, da bar ja mogu tako, da sam  bar ja zvijezda kao ona.“ No, jesu li te osobe pokušale pronaći svoj talent?

Mi smo to učinili i u našoj školi pronašli pravo bogatstvo, mnoge nadarene i talentirane učenike koji su iznimno uspješni u slikanju, crtanju, pisanju pjesama pa čak i knjiga, u snimanju filmova, u nekim sportskim aktivnostima, pjevanju, plesu ili glumi.

Sve njih predstavili smo i upoznali na „Večeri naših zvijezda“. Vidjeli smo da naše učenike krasi prava raznolikost talenata, kreativnost i različite vrste inteligencija. Znamo  da je u našoj školi mnoštvo takvih učenika, ali su možda ove godine bili sramežljivi  pokazati svoj talent, što ne znači da nisu prepoznati. Škola će brinuti  o njima, poticati ih i ohrabrivati da već sljedeće godine pokažu neko svoje umijeće. Dužnost je škole prepoznati  vrijednosti, snagu i kompetencije svakog učenika, ali ne samo to, to je obveza, to je izazov za školu, raditi na  daljnjem razvijanju  talenta i kreativnosti kako bi  pridonijeli uspješnosti , zadovoljstvu i sreći svakog našeg učenika.

Ovo je prvi korak školskog rada s talentiranim, kreativnim i darovitim učenicima. Nastavit ćemo jačati učeničke talente  natjecanjima, radionicama, projektima, zimskim i proljetnim školama s obogaćenim programima u područjima u kojima učenici već sada pokazuju kreativnost i za koja pokazuju interes.

Zahvaljujemo  učenicima koji su pokazali djeliće svojih talenata, zahvaljujemo  roditeljima na podršci te učiteljima koji u svome radu  prepoznaju učeničke talente, koji ih u svakodnevnoj nastavi  njeguju i razvijaju.

Draga djeco, i dalje njegujte svoju kreativnosti, neka procvjeta najljepšim cvjetovima, neka bude poticaj drugim učenicima, neka bude  radost vašim roditeljima, školi  i sredini u kojoj živimo.

Fotografije pogledajte u galeriji.

Prezentaciju svih radova pogledajte klikom na sliku:

Klikom na sliku otvara se video koji su izradile Kristina Zednik i Marta Filipovć:

Klikom na sliku otvara se igrica koju je izradio Marko Barać:

objavio: Sanja Delač Vlatka Bakarić   datum: 19. 4. 2016.

Ovaj tjedan: 2036