Proslavili smo Dan škole

U prijepodnevnim satima, 27. svibnja 2016. održavala su se sportska natjecanja- počelo je s Radićevom utrkom oko škole, nastavilo se igranjem robotićima u holu,igranjem starih igara, skakanja u vreći, prenošenja loptice u žlici, vozanje "tačaka" pa do završne nogometne utakmice učenika i nastavnika i graničara između osmašica i nastavnica.

Od 19 sati održana je svečana priredba povodom Dana škole u Hrvatskom domu dr.Franje Tuđmana. Učenici su igrom, veseljem, recitacijama, plesom i glumom dočarali  moto ovogodišnje priredbe  "Odrastanje uz igru".

Više fotografija pogledajte u Foto-galeriji.

Moto ovogodišnjeg Dana škole "Odrastanje uz igru" u potpunosti su iskoristili učenici koji su se od jutra igrali i  natjecali u dobro osmišljenim sportskim igrama. Organizatori su učitelji Tima za sport pod vodstvom Anđelka Lucića.

Večernji svečani kulturno- umjetnički program vodio je Franko Kelemen, učenik osmog razreda, a za vesele najave točaka programa pobrinule su se učenice 5.r. Ana Maraković  i Tara Pjerabon.

Nakon  nadahnutog obraćanja ravnateljice Sanje Delač o projektima i aktivnostima tijekom školske godine, te zahvalama učiteljima, učenicima i roditeljima, uzvanicima se obratio i dožupan Ferdinand Troha i pohvalio rad naše škole, izdvojio Sajam poduzetništva kao jako koristan, a pohvalio i osnivanje zadruge Banovac.

Zbor naše škole pod vodstvom Miroslava Badrova otpjevao nam je Singing all together, i za kraj Moju domovinu; Lucija Crnković i Mislav Balešić, učenici 2.r. iz Prekopakre izrecitirali su nam  i pokazali što znači biti Velik kao dijete, a pripremila ih je učiteljica Danijela Crnković. Glazbeno-scenska skupina 2. i 3. r izgovarala je uz pjevanje brojalicu En-ten-tini i otpjevala pjesmu Arsena Dedića: Djeca su ukras svijeta, a uvježbale ih učiteljice Gordana Hodak i Kornelija Kobetić. Učenici dramsko-recitatorske skupine pod vodstvom učiteljice Dubravke Namjesnik izveli su recital Igrajmo se  i Ako hoćeš dozvat druga, a mali Prekopakrani s učiteljicom Božidarkom De Zan poigrali su se brojevima recitirajući i glumeći. Ples Hoki Poki otplesale su članice plesne skupine. Uvježbala ih je učiteljica Lidija Petrovečki -Bosanac.

Ravnateljica je na kraju prigodnim poklonom - knjigom, nagradila učenike koji su sudjelovali na županijskom i državnom natjecanju.

objavio: Anita Pavlečić   datum: 31. 5. 2016.

Ovaj tjedan: 2002