Četvrtak, 21.5.2020.

Lijep pozdrav svima! smiley

Danas gledamo HRT 3  od 8 - 9 sati. smiley

Zbrajanje i oduzimanje  - 76. i 77.str.

Riješi zadatke u udžbeniku na 76. i 77. str.

ZBRAJANJE I ODUZIMANJE DO 20  - igrica  s krticama

EDUCANDY    (zbrajanjem i oduzimanjem skupi što više slatkiša)

HRVATSKI JEZIK

Priča bez točke i velikoga slova - 143. i 144.str.

Glasno pročitaj priču.

Kako vam je zvučao ovaj tekst? Jeste li sve razumjeli? Je li vam nešto bilo čudno tijekom čitanja? Što i zašto?

Što uočavate u ovome tekstu? Što nedostaje? Kako bismo trebali čitati tekst koji nema ni točke ni velikoga slova? Što bismo trebali učiniti kako bismo lakše čitali ovaj tekst?
Zaokruži slovo koje označava početak rečenice. Iza svake rečenice stavi točku. Koje su dvije rečenice tebi najljepše? Podcrtaj ih. Prepiši podcrtane rečenice u pisanku.

Prouči tablicu i kratko odgovori na pitanja:

Koje učiteljice uče učenike prvih razreda? U kojoj se učionici nalaze učenici 2. b razreda? Koji se razred nalazi u učionici broj 6? Kako se zove učiteljica 4. a razreda? Koja učiteljica u svome imenu ima najveći broj slova? Koja učiteljica u svome imenu ima najmanji broj slova?

Odgovore na pitanja zapisati u pisanke velikim tiskanim slovima.

Riješi zadatke u udžbeniku na 144.str.

ENGLESKI JEZIK

Gooood Moooorning! 😀

Na početku ovog "sata" moram vas sve pohvaliti za prekrasne crteže igračaka! 😍 A i riječi su vrlo uredno napisane, što samo znači kako se vježba pisanje. Bravo za sve! 👏👏👏👏

Za nagradu ćete danas imati malo manje posla iz engleskog jezika. 😉

Prošli put smo vidjeli što se to sve može vidjeti u trgovini igračaka, a danas stižu i kupci. To su Luke, Susan, Kim i Jessica koji su došli u trgovinu kupiti Gregu rođendanski poklon Na Izziju poslušajte cijeli razgovor, a u udžbeniku, str. 49 pratite sličice i tekst. Nakon nekoliko slušanja, pokušajte i sami pročitati koju rečenicu. Vjerujem kako neće biti teško. 😀

U RB, str. 79 riješit ćete zadatke 2 i 3. U zadatku br. 2 olovkom spoji točkice kako bi dobili riječi, pročitaj ih i spoji s igračkom u kutiji. A u zadatku br. 3 pronađi i prekriži uljeze koji su se sakrili u policama s igračkama.

Za danas je to sve, ne morate ništa slati.

Tko može, neka slobodno na Izziju igra igre za ponavljanje koje se tamo nalaze.

Veliki pozdrav svima do sutra! ❤

TJELESNI

Vježbajte uz HRT 3. Igrajte se na otvorenom, bacajte i hvatajte loptu, preskačite vijaču... Nestrpljivo čekam da vidim tko je naučio preskakati vijaču wink

objavio: Dubravka Namjesnik   datum: 20. 5. 2020.

Ovaj tjedan: 2016