U PROSINCU - ČITANJE JE ZABAVNO

U       PROSINCU    UŽIVAJ   I      ZABAVLJAJ    SE    ČITAJUĆI :

Već peti nastavak rado čitanog romana o dječaku Gregu i njegovim dječjim, školskim dogodovštinama.

Pisana u formi dnevnika, duhovita i zabavna, popraćena karikaturalnim ilustracijama, lako čitljiva i stoga dodatno privlačna. U ovom nastavku Greg ostaje u kući sam s ocem, jer je majka otišla na višemjesečno doškolovanje. Lijepo za nju, ali ne i za Grega i oca. A kao da to nije dovoljno grozno, Greg se uspio posvađati s prijateljem, mora kod "najgoreg" zubara i završava na pidžama partyju iz pakla...No koliko god stvarnost bila sumorna, ipak je divno biti dijete.

Duhovit i zabavan roman koji započinje odlukom dječaka Luke da napiše roman o svojoj obitelji. Djed ga je molio da njega izuzme jer nije želio da se otkrije što on misli o susjedima, prijateljima, rođacima. Ni mami se ideja nije svidjela jer je smatrala da nisu obitelj koja bi mogla podnijeti umjetnika. I tatina primjedba ga je zaboljela... Poslije djedove četrdeset pete obljetnice mature, roman se počeo sam od sebe ispisivati. Nizali su se događaji u kojima je djed bio glavni lik. Što se to djedu dogodilo? Ljubav! Luki je bila dodijeljena uloga špijuna, no nije dugo izdržao u svojoj ulozi. Nije ni bilo potrebno. I on se zaljubio.

Suvremeni tekst u kojem se opisuje tinejdžerska svakodnevnica s mnogim aktualnim pitanjima modernog društva a posebno o novim tehnologijama. U romanu se, kroz glavne likove dviju najboljih prijateljica, između ostaloga, problematizira sveprisutnost "Facebooka" . Hoće li to prijateljstvo izdržati "draži" fejsa? Nataly dan i noć visi na kompjutoru, ima fejsovske obožavatelje, dopisuje se sa svojim virtualnim prijateljima, ima profil. Za razliku od nje Katica nema fejs. Nataly smatra da bi Katičin život bio bogatiji kada bi ga popunila cyber prijateljima. Bi li uistinu bio bogatiji? Je li taj virtualni svijet uistinu toliko divan i u tolikoj mjeri potreban? Koliko u njemu opstaju istinske vrijednosti? O tim, i mnogim drugim pitanjima, autorica romana vrlo uspješno progovara.

Zabavno, veselo i duhovito! Tako bi se, u najkraćim crtama, mogla predstaviti nova seriju knjiga o Tomu Gatesu, diljem svijeta poznatome mladom junaku britanske spisateljice i ilustratorice Liz Pichon. Vrlo uspješan i nagrađivan serijal, preveden na 36 jezika i prodan u više od milijun primjeraka samo u Velikoj Britaniji, počinje knjigom Tom Gates: Moj savršeni svijet, a svojim će humorom i superzabavnim crtežima osvojiti ne samo sve ljubitelje Gregova dnevnika nego i djecu, pogotovo dječake, kojima čitanje nije omiljeno.

Tom Gates ide u 5. razred i u svoj dnevnik bilježi sve zgode i nezgode koje svakog dana doživljavakod kuće i u školi. Sve svoje zapise redovito ilustrira crtežima koji nisu baš uvijek zabavni njegovim profesorima. Tom voli glazbu, a njegov najdraži bend su 3FACE, no on i njegov najbolji prijatelj Derek imaju i svoj bend Psi zombiji. Obožava jesti karamel-vafle i izluđivati sitnim podvalama svoju stariju sestru Deliju za koju je napisao i prvi hit Delija je munjena.

objavio: Anita Pavlečić   datum: 14. 12. 2015.

« Travanj 2024 »

Ovaj tjedan: 2025